Aktualności i Wydarzenia

Konferenacja TELERH-HF 6 grudnia

Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji TELEREH-HF Telemedycyna w kompleksowej opiece nad chorymi z niewydolnością serca. Szanse i wyzwania.

Konferencja odbędzie się 6 grudnia w Hotelu Golden Tulip w Warszawie, w programie przewidziano wystąpienia wielu znakomitych wykładowców, między innymi Ryszarda Piotrowicza, Wojciecha Zaręby, Grzegorza Opolskiego. To bardzo ważne spotkanie w kontekście nowych koncepcji opieki nad pacjentami z niewydolnością serca.

Rusza szkola EKG SENiT PTK!

Miło nam poinformować, że już 7 grudnia odbędzie się pierwsza edycja nowej inicjatywy Sekcji, jaką jest Szkoła EKG.

„Szkoła EKG – SENiT PTK” to praktyczne warsztaty przeznaczone dla kardiologów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie problematyki EKG.

Pierwsza edycja odbędzie się 7 grudnia w Lublinie. Rejestracja na to wydarzenie możliwa jest na stronie: http://progress-edunet.pl/warsztaty/

Zaproszenie na ICE 2020 w Belo Horizonte

Wielkimi krokami zbliża się kolejny International Congress on Electrocardiology, czyli połączone spotkanie ISE (International Society of Electrocardiology) i ISHNE (International Society for Holter and Noninvasive Electrocardiology. Tym razem odbędzie się ono w dniach 25 do 27 czerwca 2020 w brazylijskim Belo Horizonte. Już od 15 listopada otwarta zostanie możliwość zgłaszania abstraktów na ten prestiżowy Kongres. Rejestracja ruszy w lutym, już wkrótce ma być znany szczegółowy program wydarzenia.

Sukcesy SENiT PTK w wyborach władz PTK.

W środę 25 września 2019 roku w Katowicach odbyło się Walne Zgromadzenie Delegatów Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, w czasie którego między innymi wybrano Przewodniczącego-Elekta PTK, Zarząd PTK oraz najważniejsze Komisje naszego stowarzyszenia. Rzec można że nasza Sekcja "zagarnęła całą pulę". Wszyscy kandydaci, których popieraliśmy zostali wybrani i będą stanowić o kształcie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego w najbliższych latach.

Nowy Zarząd SENiT PTK już działa

Wraz z zakończeniem dorocznego Zjazdu PTK w Katowicach we wszystkich Sekcjach i Oddziałach PTK władzę przejęły nowe Zarządy. Przypomnijmy, że Walne Zgromadzenie SENiT PTK, które wybrało skład nowego Zarządu odbyło się w czasie Jubileuszowego 25. Kasprowiska.

Dla przypomnienia skład nowego Zarządu:

Przewodniczący - Bartosz Szafran
Poprzedni Przewodniczący - Krzysztof Szydło
Przewodniczący Elekt - Katarzyna Biernacka
Sekretarz -Krzysztof Samiński

Rusza rejestracja na Kasprowisko 2020!

Szanowni Państwo!

Miło nam poinformować, że dziś o północy uruchomiona zostanie rejestracja na doroczną Konferencję Szkoleniową SENiT PTK Kasprowisko 2020, która odbędzie się w dniach 4-7 marca w Zakopanem.

Rejestracji można dokonywać na stronie kasprowisko.pl

W tym roku rezerwacja noclegów w Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane jest możliwa tylko przez wybranie pakietów "All inclusive" lub "Opłata zjazdowa i nocleg"

Zapraszamy do szybkiej rejestracji, liczba miejsc na Konfrenecji jest ograniczona

Pozdrawiamy
Organizatorzy

Strona Kasprowiska 2020 już działa!

Milo nam poinformować, że uruchomiona została oficjalna strona XXVI Konferencji Szkoleniowej SENiT PTK Kasprowisko 2020, która odbędzie się w dniach 4-7 marca przyszłego roku. Strona internetowa dostępna pod linkiem:
http://kasprowisko.pl/kasprowisko2020/
A już za tydzień, 10 sierpnia otwarta zostanie możliwość rejestracji na konferencję!

Zmarła Pani Profesor Wanda Rydlewska – Sadowska

Pani Profesor Wanda Rydlewska-Sadowska - zdjęcie wykonane podczas konferencji SENiT w Kościelisku

21 lipca zmarła Pani Profesor Wanda Rydlewska – Sadowska – wybitny lekarz, naukowiec i nauczyciel wielu pokoleń kardiologów. Była pionierem polskiej elektrokardiografii, echokardiografii, intensywnej terapii kardiologicznej oraz diagnostyki i leczenia wrodzonych wad serca.

Kilka refleksji

Relacja z ICE w Belgradzie

W dniach 30 maja - 1 czerwca w Belgradzie odbyła się doroczna konferencja ICE, w której aktywnie i licznie uczestniczyła polska delegacja. Zapraszam do lektury krótkiej relacji ze stolicy Serbii.

Nasza Pani Prezydent!

Profesor Iwona Cygankiewicz dziś oficjalnie objęła funkcję Prezydenta ISHNE, najważniejszego światowego towarzystwa holterowskiego. Wielkie gratulacje Pani Profesor i powodzenia!

Wkrótce szersza relacja z Belgradu!

Strony