Zaproszenie na sesję SENIT w trakcie Zjazdu PTK w Poznaniu

Szanowni Państwo! W imieniu Zarządu Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny (SENiT) chciałabym serdecznie zaprosić na naszą sesję w trakcie zbliżającego się Zjazdu Polskiego Towrzystwa Kardiologicznego w Poznaniu, poświęconą migotaniu przedsionków, która odbędzie się w czwartek 18 września (godz 11-12.30, sala 7).
Rozpoznanie migotania przedsionków wiąże się z koniecznością rozważenia wskazań do leczenia przeciwzakrzepowego. Ale czy potrafimy prawidłowo rozpoznać arytmię? Migotanie przedsionków niejedno ma imię- widziane na powierzchni, widziane od wewnątrz, widziane przed urządzenie wszczepialne….. Jak często „migotanie“ nie jest migotaniem? Czy pacjent po skutecznej ablacji bez objawów i bez wstawek arytmii w badaniach holterowskich to faktycznie pacjent bez arytmii? Czy częstość występowania migotania przedsionków u chorych z niewydolnością serca jest niedoszacowana? Czy jeden krótki epizod arytmii upoważnia nas do włączenia terapii przeciwzakrzepowej? Czy jest jeszcze miejsce dla klasycznych leków przeciwzakrzepowych? Na te wszystkie pytania postarają się odpowiedzieć nasi znakomici wykładowcy. Decyzja o włączeniu, lub nie, leczenia przeciwzakrzepowego niesie za sobą określone konsekwencje neurologiczne, stąd też do udziału w sesji zaprosiliśmy także neurologa, aby poznać opinię „drugiej strony“. Mamy nadzieję, że nasza sesja pozwoli na rozwiązanie wielu istotnych dylematów klinicznych.
W trakcie sesji przedstawimy Państwu także aktualności "z życia" Sekcji, w tym najnowsze informacje o przyszłorocznej, XXI Konferencji Sekcji.

W imieniu Zarządu Sekcji Elektrokardiologii Nieinwazyjnej i Telemedycyny PTK
Iwona Cygankiewicz